top of page
POLÜNEESIA TANTSUD

Igal Polüneesia saarel (saarestikul) on oma elustiil, usk, kultuur, muusika, traditsioonid jpm. iseärasused. Niisama palju on ka erinevaid Polüneesia tantsustiile.

 

Hawai tants ehk Hawai hula tantsustiil pärineb Hawai saarelt, mis asub Vaikses ookeanis, Polüneesia saarestikus. 

Hawai hula on stiililt väga meloodiline, harmooniline ja romantiline- sõna otseses mõttes armas. Tantsuliigutused on naiselikult pehmed ja õrnad.

Hawai hula väljendab poeetilist teksti, sest tantsuloome paneb paika muusikaloo sisu- see on ülesse ehitatud laulu sõnadele, mida tantsija vaatajatele edasi jutustab.

Hawai hula sobib kõigile, kel meeldib tantsida- olenemata vanusest ja kehakujust. Tants ei ole kuigi tempokas, aga nõuab pidevat süvenemist, muusikasõnade kuulamist ja järjepidevat trenniskäimist.
 

Tahiti tants ehk Ori Tahiti tantsustiil pärineb Tahiti saarelt, mis asub Vaikses ookeanis, Polüneesia saarestikus. 

Tahiti tants on tihti väga tempokas, nõuab süvenemist ja hoolikat muusika kuulamist. Kõige suurema füüsilise koormuse saavad reied, käed ja vaagna piirkond. 


Tahiti tantsustiili iseloomustavad lõbusad ja rütmikad lood, tihti ka trummimäng. Esineb tantse, mil samal ajal lauldakse või hõisatakse.

Tahiti tantsutrenn sobib suurepäraselt üldfüüsiliseks trenniks aidates põletada rasvu, treenides kõhu-, selja-, jala- ja käelihaseid. Kuna Tahiti tantsuliigutused nõuavad tugevaid kõhu- ja seljalihaseid, siis pannakse tunnis nende treenimisele ka suuremat rõhku.

bottom of page