top of page
KÕHUTANTS - KKK

1. Miks kõhutantsu õppida?
 

Kõhutants on kasulik nii kehale kui vaimule - see pakub suurt meelelist naudingut ja õpetab oma keha armastama.

Kõhutants on tänaseks ka Eestis suuremat populaarsust kogunud. Meil harrastavad kõhutantsu ainult naised, kuid nt.Türgis on see levinud ka meeste seas.

Eksperdid ütlevad, et kõhutants on maailma vanim tantsuvorm. See on romantiline ja naiselik improvisatsiooniline tantsustiil. Tantsutrennis keskendume lisaks liigutsute ja tantsude õppimisele ka improvisatsioonile, et omadada tantsustiili paremini. 

Kõhutants erineb kõikidest teistest tantsustiilidest oma voolavuse, ülinaiselikkuse, romantilisuse ja hurmavuse poolest. Idamaine tants liigtused justkui "sulavad ühte kokku" ja moodustavad taevaliku vaatepildi. Tantsutrenn on tõeline idamaine elamus, mida ei koge üheski teises tantsuklassis. 

2. Kes sobivad kõhutantsu tantsima?
 
Kõhutants on sobilik igasuguse pikkuse, vanuse ja vormiga naisele, kellele meeldib tantsida ning trenni teha. Tantsutundidesse on oodatud ka tütarlapsed, kellel on hakanud naiselikud kehavormid juba välja arenema- "et oleks mida liigutada" :). See on loominguline, lõbus ja romantiline tantsuvorm. 

Kõhutants mõjutab inimese kõnnakut, muutes seda enesekindlamaks, graatsilisemaks ja naiselikult "voolavamaks". Samuti muudab tants kehahoiaku sirgemaks. Kõhutants sobib nii tantsijale kui ka naisele, kes pole veel kunagi tantsimisega tegelenud- see tantsustiil aitab liigtustel plastilisemaks muutuda ja keha paremini tunnetama õppida.

3. Kas kõhutants pole mõeldud mitte vormikatele naistele?
 

Ei, see on valearusaam. Kõhutants sobib igasuguse kehavormiga naisele, mis veel ei tähenda, et seda saavad ainult vormikad naised tantsida. Kõhutants sobib kõigile, kellele meeldib liikuda, olenemata kehavormidest!

4. Milliseid lihaseid treenib kõhutants? 

Kõhutantsu liigutused on suunatud rohkem naise kehale kui kätele ja jalgadele. Kõhutants treenib keha erinevaid piirkondi: nt.tuharaid, puusi, vaagna-, kõhu- ja õlalihaseid. Kõhutants aitab lisaks kõigele ennetada soolade ladestumist, luuhõrenemist ja radikuliiti. Ja aitab ka lapseootel naisel sünnitamiseks end ette valmistada.

5. Kaua kõhutantsu õppimine aega võtab? 

Selleks, et kõhutantsu hästi omandada, tuleks olla järjekindel, tahtejõuline ja kannatlik. Üks sõna, mis kirjeldab kõhutantsu on "pühendumine", teine "õpihimu"! Miski siin elus ei tule lihtsalt- kõhutants areneb, täiustub samamoodi nagu iga teinegi tantsustiil. Aga vaev on seda väärt, sest tulemust on vapustavalt kaunis!

bottom of page